HTML

Fékezett Habzású Párt -a VÁLASZ a 2014-es kérdésre

Azokat elzavartuk, mert hazudtak. Ezek is jönnek 2014-ben, bármennyire is körbebástyázzák magukat kordonokkal, a hazugság már rájuk ragadt. (a kordon lebontható) A Pártnak nincs tagsága, csak szimpatizánsai, ismerve az elmúlt, és a regnáló reszim kéjelgő, dicsekvő, karaktergyilkos hajlamait. Készülj! A Pártnak konkrét megoldása van az ismert, most felmerülő problémák 75%-ra! A többihez szagértő kell. Szép is lenne, ha mindenhez értenénk, mint a jelenlegi rezsim! Nézz be néha :) Hátha szimpatizánssá válsz!

Friss topikok

Linkblog

 

 

Az FHP tiltakozik az Orbán-kormány tervezett, törvényesíteni kívánt magántulajdon ellopása ellen, amit a 100 ezer magánnyugdíj pénztári tag kárára kívánnak elkövetni, a tagokkal fizettetve meg egy kontár gazdaságpolitika következményeit!

Felhívjuk a pénztárakban maradók figyelmét!

NE LÉPJ VISSZA AZ ÁLLAMI RENDSZERBE!

1. A tervezett törvény életbelépésekor küldj egy felszólítást a pénztáradnak, hogy a számládon lévő, és a törvény szerint a magántulajdonodat képező összeget utalják át az általad megnevezett számlára! (önkéntes pénztár, NYESZ, folyószámla). Indoklás: az állam felbontotta a közted és a pénztárad között létrjött magánjogi szerződést. Érdekmúlás, elállás a szerződéstől.

2. Törvényre hivatkozással indokolt elutasítás esetén, küldj újabb felszólítást, hogy amennyiben a pénztárad befejezi működését, és Magyarországon nem marad működő magánnyugdíj pénztár, a számládon lévő, a magántulajdonodat képező összeget utalják át a Cseh Köztársaság magánnyugdíj pénztárához. Ehhez, az EU irányelvekkel összhangban, szerződést kötsz a cseh magánnyugdíj pénztárral. Ha lehet, határozott időtartamra, 2015. december 31-ig, illetve a strassbourgi állásfoglalás életbelépésének dátumáig.

Mindehhez kérjük a Stabilitás Pénztárszövetség segítségét! Vegye fel a kapcsolatot a cseh magánnyugdíj pénztárral és teremtsenek jogi alapot az átlépésre, hivatkozással az Európai Unió általános alapelveire!

3. Ha az orbáni diktatúra ezt is megpróbálja megakadályozni, akkor petíciós társaság, és irány Brüsszel!


"Bármely uniós tagállam állampolgárainak joga van az Európai Parlamenthez fordulni petíció formájában, amit a Petíciós Bizottságnak ki kell vizsgálnia, és megalapozottság esetén az Európai Bíróság elé kell vinnie."
EK Szerződés 24. és 227. cikk

Az FHP megszervezi az aláírásgyújtést, és annak eljuttatását.

 

Ne add Matolcsynak a pénzed! Az eddig ellopottakkal sem tud már elszámolni! Meg háromig se, ahogy a költségvetési bohózatból látszik.

És ami a legfontosabb!

Nincs veszíteni valód!

Ha nem adod a magántulajdonodat, az állam nem veheti el! Ki vagy zárva a rendszerből, jobban már nem zárhatnak ki!

Az FHP választási ígérete a magánnyugdíj pénztári tagok jogainak visszaállítása, és az ellopott befizetésük* jóváírása a magánnyugdíj pénztári számlájukon.

* Forrása, az FHP - később ismertetendő programjában szereplő intézkedések bevételének egy kis része. (pl. egy a pár közül: A 2012-ben életbe lépő Alaptörvény alapján, a 2010-2014 közötti kormánypárti képviselők visszamenőleges hatályú 97%-os külön adója, minden az államtól/önkormányzattól kapott pénzbeli illetve természetbeni juttatásra. Hogy miért nem 98%? Nem vagyunk mi állatok! Panasszal meg mehetnek az alkotmánybíróságra.)  

Címkék: program manyup

17 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://fhp2014.blog.hu/api/trackback/id/tr223467725

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nikorene 2011.12.17. 11:42:38

Ezzel kapcsolatban csak egy dolog jutott eszembe. Január 1től ugye az összes járulék az állami kasszába folyik be. Azért nem lesznek Pénztárak, mert nem lesz ugye bevételük. Ezen az se segít véleményem szerint, ha átutalják Csehországba, vagy bármelyik Eu államba (tényleg miért pont Csehország?), hiszen ugyanúgy nem lesz befizetésem, mintha itthon maradna a pénz.
Ez alól ugye kivétel, ha pl elmegyek az országból, máshol keresem/adózom/költöm el a pénzem, akkor oda érdemes lenne áttranszferálni a pénzt, ha lehetséges.
A másik lehetőség, ha a nettómból fizetek extra pénzt, de azt meg akkor idehaza is megtehetem (hacsak nem zár be az összes manyup).
Egyátalán köt velem bármelyik Eus ország bármelyik nyugdíjpénztára szerződést, ha megmondom, hogy Magyarországon dolgozok/adózok és a törvényi háttér miatt nem lesz befizetésem?

efi 2011.12.17. 11:45:47

Nem szabad visszalépni. Akik visszaléptek azoknak sem lesz nyugdíjuk, vagy kevesebb, mint a minimálbér, de nekik már azok a millióik sincsenek meg, amit odaadtak.

Nikorene 2011.12.17. 11:47:40

Nem is arra mennek, hogy visszalépj... arra mennek, hogy ne maradjon lábon egy magánnyugdíjpénztár se Magyarországon, és így nincs igazán választásod, automatikus a visszalépés.

Vanek főfoglár úr. 2011.12.19. 20:53:39

@Nikorene:

Nincs autómatikus visszalépés! Mivel a törvénybe foglalták, hogy az a pénz a magántulajdonod, nem léptethetnek vissza a beleegyezésed nélkül. Még Rákosiék is aláíratták a paraszttal a belépési papírt, amikor folyt a téeszesítés, és be kellett szolgáltatni a földet, mint magántulajdont a közösbe. Milyen is lenne már a XXI-ik században egy olyan lépés, hogy egyszerűen elveszik, ha te nem egyezel bele. Lopásnak hívják! Zuschlag 60 millióért 6 évet kapott. Most 320 milliárdról van szó.

maskep 2011.12.19. 21:01:34

@Nikorene: Nincs automatikus visszalépés. Van a számlán egy bizonyos összeg. Azzal valamit kezdeni kell: Vagy a tulajdonos (én) nyilatkozom róla, hogy mi legyen vele, vagy elsorvasztja a kormány, vagy lenyúlja. De valamit kezdeni kell vele. És nem hiszem, hogy a lenyúlást (a beleegyezésem nélkül) megkockáztatja.

Én nem lépek vissza az államiba. Ha végül is lenyúlhatja az állam, akkor még kevesebb a garancia az állami nyugdíj valamikori folyósításra. És akkor is, ha nem tudja nemzetközi bíróság rávenni az államot a kártalanításra. Vagyis az állami garanciában csak akkor bízom, ha a magántulajdont garantálják. Rókafogta csuka...

maskep 2011.12.19. 21:11:06

@Nikorene: Mellesleg, ez csak hírfoszlányok önkényes módon való tendenciózus beállítása, de: Mintha a kormány épp azon dolgozna, hogy az állami egészségügyet, bár mindenki számára garantálja, de gyakorlatilag lecsupaszítja a minimumra, miközben tárgyal biztosítókkal a magán-egészségbiztosítási rendszerről. Vagyis: Minimalizálja az egészségbiztosításban a szolidaritás és az állami újraelosztás mértékét. Ne legyen igazam, de az állami nyugdíj is idővel hasonló sorsra jut: Miután az utolsó filléredet is eltapsolták (hidd el, nem tart sokáig), elkezdenek tárgyalni majd a biztosítókkal, és lehetővé teszik a jól fizető multiknak, hogy még alkalmazottaik családtagjai részére is adómentesen fizethessenek nyugdíjbiztosítást - vagy persze te is fizethetsz majd magadnak, ha lesz miből.

De az már nulláról indul, nem 3000 milliárdról.

Mégegyszer: Ezek mind az agyam torz szüleményei, és semmi közük a valósághoz. Sőt, annak sem, ami az elmúlt másfél évben történt. Csak egy rémálom volt...

maskep 2011.12.19. 21:13:48

@Nikorene: Ja persze, állami nyugdíj, az lesz. Mint életmentő beavatkozás is az állami egészségügyben. De ezután már mindkettő felől megdögölhetsz...

Ringlósztár 2011.12.19. 21:46:41

Na végre, nekünk normálisoknak is van Pártjuk! :DD

spamrulez 2011.12.19. 21:56:03

márpedig a visszaléptetés automatikus lesz, ha az összes pénztár megszűnik.

"1997. évi LXXXII. törvény
a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról
mai napon (2011.XII.19) hatályos állapota:

83. §
(7) A végelszámoló a végelszámolás kezdő időpontjától számított 30 napon belül kiküldött levélben a pénztár tagjait a pénztár jogutód nélküli megszűnéséről és 30 napos határidővel nyilatkozattételre szólítja fel a tagokat, hogy melyik pénztárba kívánnak átlépni. Amennyiben a tag nyilatkozik a más pénztárba történő átlépéséről, akkor a követelését a (6) bekezdésben foglaltak szerint kell átutalni. Abban az esetben, ha a tag a megadott határidőn belül nem nyilatkozik, a végelszámoló intézkedik a tag társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszaléptetése érdekében."

net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700082.tv

/tmp 2011.12.19. 22:19:15

Miaza a "Cseh Köztársaság magánnyugdíj pénztára"? Valami vicc?

Nikorene 2011.12.19. 23:52:57

@/tmp: jahm... télleg a csehek még csak most akarják bevezetni, ha jól tudom.

@maskep: ahogy azt spamrulez kikereste nekem (köszi), a visszalépés automatikus lesz, amint bezár az összes pénztár. Márpedig ha nincs bevétel, akkor bezár. Vagy esetleg felajánlja, hogy fizess extrát a nettódból, de a pénzed nem fog gyarapodni... esetleg elkezdi felélni a pénzt, ami jelenleg bent van (bár azt hiszem ezt nem teheti meg, mert az újonnan beérkező pénzek bizonyos százalékát fordíthatják működési költségekre, beérkező új pénz pedig ugye nem lesz - jól ki lett ez találva), bízva abban, hogy nem fogy el a kormányváltásig.

Félre ne értsetek, én nem bíztatok senkit visszalépésre, én örülnék, ha meglenne a módja annak, hogy megakadályozzam a pénzem lenyúlását. Ezt az oldalt azért találtam, mert kerestem a lehetőséget. És mivel jövőre nem szándékozom ebben az országban adózni, így nekem ideális lenne, ha az egész zsetont át lehetne transzferálni EUn belül valamely másik országban nyitott magánnyugdíj számlámra...
Persze tuti kitalálnak akkor valami visszamenőleges 99%os adót a transzferre...

maskep 2011.12.20. 09:29:39

@spamrulez: ...Vagyis nem nyúlhatja le az állam automatikusan, amíg létezik más opció a törvény szerint. Bár, magunk között szólva: "Wags in the capital joke that the Hungarian legislative process works as follows. The prime minister has an idea in the morning, Mr Matolcsy announces it as policy in the afternoon, by the end of the week Mr Lázár is piloting it through parliament and it becomes law on Monday. An exaggeration, to be sure, but not by much." www.economist.com/blogs/easternapproaches/2011/12/democracy-hungary-0

@Nikorene: Mikor megszűnt a kötelező, nyitottam egy önkéntest is. Ha más mód nincs, önkéntes befizetésekkel fogom a számlám lélegeztetőgépre tenni, amíg lehet. És minden egyes változásnál jogfenntartó nyilatkozatokat teszek.

Ki kell bekkelni ezt az elmebeteg korszakot. Ha nem lesz rövid időn belül vége, akkor nem sok mindennek van értelme a jövőtervezésben. Ha vége lesz, és az értékrendszer, az érdekek vagy a lehetőségek nem engedik meg vagy nem támogatják a kártalanítást, akkor megint csak nem lesz jelentősége annak, hogy a néhány milliómat odaadom-e, elveszik, vagy szimplán tönkreteszik: Ugyanúgy a templom egerétől fogok koldulni öregkoromban, mint a legtöbben.

Vagyis nem lépek vissza az államiba, amíg egy mód van rá. És szerintem nem sokat kockáztatok vele.

maskep 2011.12.20. 09:40:05

97% visszament az államiba (jobban mondva: állva maradtak, miközben a fejük fölött kicserélték az intézményt). Ez azt jelenti hogy a maradék 3%-kal sokkal nehezebb dolga lesz a kormánynak: Akik maradtak a magánban, jellemzően provokálhatóbbak, kevésbé szimpatizálnak a kormánnyal, mint a többség, és általában magasabb (adózott!) jövedelemmel rendelkeztek: Tehát egyfajta ellenzéki aktívan politizáló elit.

Ha jól emléksze, az utolsó rendszerváltás előtti országgyűlési választáson, kötelező (legalább) kettős jelölés mellett is 98%-ot kapott az MSZMP. Mégis néhány éven belül a 2%-ot követte az ország, ők csináltak történelmet, nem az erősen központosított hatalom...

Axum 2011.12.20. 14:43:10

300 milliárdos vagyon simán eltart egy manyupot, márcsak presztizsből is. Mindenki lépjen át a legerősebb manyupba és várjon. Majdcsak jön az EU és belerugdossa ezeket a civilizációba.

Vanek főfoglár úr. 2011.12.21. 05:00:26

Az elfogadott jogszabály 26. paragrafusa lehetőséget ad a pénztárak fennmaradására, hiszen ez kimondja, hogy a tagok önkéntes támogatása mellett a pénztárak határozhatják meg működési költségeiket.
Ne lépj vissza!!!!

Sanko13 2011.12.21. 13:27:51

Én maradok! Mármint az MNYP-ban...
süti beállítások módosítása